Regeneracja gaśnic

 

Auto Master zajmuje się także regeneracją i konserwacją gaśnic samochodowych:

  • Można u nas wymienić zużytą lub nieważną gaśnicę.
  • Poza wypełnieniem, w przypadku zniszczonych gaśnic odnawiamy je także od zewnątrz.
  • Wszystkie prace regeneracyjne i konserwacyjne wykonywane są wyłącznie przez przeszkolonego pracownika.

Prawo obliguje nas do przewożenia gaśnicy w samochodzie. Za jego nieprzestrzeganie grozi nam mandat . Nikt nie podważa zasadności tego przepisu ze względu na aspekty:

 

- Bezpieczeństwo: Podczas groźnego wypadku bądź w trakcie innej sytuacji kryzysowej, gaśnica samochodowa może uratować życie nam, naszej rodzinie albo innym uczestnikom wypadku. W związku z tym podczas kontroli Policja może sprawdzić, czy mamy ją na wyposażeniu swojego pojazdu oraz czy nasza gaśnica posiada aktualne badanie techniczne. Jeśli w naszym samochodzie nie posiadamy gaśnicy możemy zostać ukarani mandatem natomiast brak ważnego badania technicznego gaśnicy może być powodem negatywnego wyniku przeglądu rejestracyjnego.

 

- Odszkodowanie: Jeśli podczas kolizji bądź wypadku, którego konsekwencją był pożar a w naszym samochodzie nie posiadaliśmy sprawnej gaśnicy to ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Koszt regeneracji gaśnicy w naszym serwisie to zaledwie 10 zł. Jest to mała kwota dzięki, której możemy uniknąć sporych kłopotów.